środa, 3 marca 2010

Projekt połączenia systemów jaskiń Marble Arch - Cascades, Irlandia Północna, Listopad Grudzień 2009Explorował i nurkował Artur Kozłowski.
Video : Artur Kozłowski ( GO PRO HD )
Waldek Furmaniak ( JVC GZ HD 7 )
Edycja :Waldek Furmaniak Avid Liquid 7,2 Pro
Video miało swoją premeirą na IV Festiwalu Miejsc i Podróżników Włóczykij 2010 w trakcie festiwalowej prezentacji Artura Kozłowskiego.
Fragment zapowiedzi prezentacji :
Gdy w lutym 2006 roku lądowałem w Dublinie miałem na swoim koncie trzynaście nurkowań w ciepłych wodach Zatoki Omańskiej i szkolną wycieczkę do Jaskini Niedźwiedziej. Gdyby mi ktoś wtedy powiedział, że za dokładnie rok zostanę uczniem legendy brytyjskiego nurkowania jaskiniowego Walijczyka Martyna Farra i w niedługim czasie zacznę przesuwać limity podwodnej eksploracji jaskiń na Wyspach Brytyjskich to, nawet przy całym moim zadufaniu w siebie, musiałbym go wyśmiać. A jednak... być może ku własnemu największemu zdziwieniu, pod koniec 2007, po rocznym okresie terminowania u Martyna w Górach Południowej Walii wróciłem do Irlandii by całkowicie poświęcić się poszukiwaniu i eksploracji podwodnych jaskiń Zielonej Wyspy.
Zapraszam na krótką opowieść o tej trwającej trzeci rok obsesji, która zaowocowała odkryciem najgłębszych, i jak wiele na to wskazuje, również najdłuższych syfonów Wysp Brytyjskich.
Artur Kozłowski

cytat z...

http://ekstra.sport.pl/ekstra/1,151825,19971902,amazonski-triatlon.html?disableRedirects=true - Cały czas płynąłem za Marcinem na wynajęte...